MINISTRANCI Z DEKANATU W GALEWIE NA DNIU SKUPIENIA

14 CZERWCA 2014 roku odbył się ostatni dzień skupienia dla ministrantów z naszego dekanatu. Dzień skupienia miał miejsce w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie. Spotkaniu przewodniczył ks. Karol Skrobicki – kierownik pieszej pielgrzymki na Jasną Górę grupy konińskiej. Ks. Karol bardzo ciekawie opowiedział o trudach i zmaganiach ale i o radościach pielgrzyma podążającego do Tronu Jasnogórskiej Pani i Królowej. Pokazał nam wiele ciekawych zdjęć z trasy pielgrzymkowej i zachęcił do wspólnego pielgrzymowania. Kaznodzieja w homilii w czasie Mszy Świętej przypomniał nam o gorliwości w powołaniu i w służbie dla Pana oraz powiedział, że „Wakacji od Pana Boga -  nie ma”. Na zakończenie spotkania Eucharystycznego Ksiądz Kustosz Jan Buda każdemu przybyłemu młodemu człowiekowi na wzgórze Galewskie ofiarował upominek ( płytę z Godzinkami oraz informator Galewski), który przypominać będzie nam to spotkanie. W tym dniu rozegrano mecz w piłkę nożną na boisku szkolnym w Galewie. W spotkaniu uczestniczyli ministranci z parafii następujących: Turek – NSPJ;   Turek – Fatimska; Galew; Russocice.